Google Pirate-21 Ekim 2014

Pirate(Korsan) güncellemesinden sonra Google, dijital medya ve yazılım korsanlığı ile mücadele için başka bir güncelleme yayınladı. Google Pirate Algoritması korsan içerik sunan küçük ölçekli sitelere büyük bir darbe vurmuş ve sıralamalarda düşüş göstermiştir.

Pirate Algoritması

Hangi Siteler Etkilenecektir ?

  • Film Siteleri
  • Müzik Siteleri
  • Video Siteleri
  • Tv Siteleri

Klaket

Müzik kulruluşları

 

 

 

 

 

Pirate 2.0

Müzik kuruluşları ve ünlü film şirketlerinin korsan film, müzik vb. durumlara karşı yaptığı baskılar sonucunda Google Algoritmanın  2.0 sürümünü yayınlamıştır.

Güncelleme yayına geçmeden önce torrent siteleri Serp sıralamalarında en önde gelmekteydi.

Güncelleme yayına geçtikten sonra İMDB,Netflix vb. büyük ölçekli siteler ön plana çıkmıştır.

Google’ da herhangi bir film arattığımızda  karşımıza imdm.com, sinemalar.com, beyazperde.com gibi büyük ölçekli otoriter siteler çıkmaktadır.

San Andreas Fayı

Google Pirate Ne İşe Yarar ?

Türkçe adıyla korsan anlamına gelen Pirate, Telif haklarının ihlaline neden olan içerik sunan web sitelerini önlemek için oluşturulmuş algoritmadır. Bu sayede orijinal içerikli web siteleri ön plana çıkmıştır.

Bu Algoritma, korsan içerik sunan sitelere yönelik olmasının yanı sıra, Penguen güncellemesinde, link bağlantılarından ötürü olumsuz etkilenen sitelere link onarımlarını yapmaları halinde sıralamalarında daha iyi konuma gelmelerine de olanak sağlıyor.

İlk kez 24 Ekim 2014 de Amerika da yayına giren güncelleme, Türkiye de ise 4 Aralık 2014 tarihinden itibaren korsan içerikli sitelere yönelik yayına geçmiştir.

Google Algoritmalarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz siz değerli ziyaretçileri web sitemin Google Algoritmaları kategorisine beklerim. Google Algoritmalarının çoğunluğu bu kategoride olacaktır.

Bu konu hakkında sorularınız varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

Teşekkürler.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir