Google Analytics

Google Analytic

Google Analytics Google‘ın Urchin firmasını satın alması sonrasında duyurduğu ücretsiz web site
performans analizi servisidir. Kullanışlı arabirimi ve ücretsiz olması sayesinde kısa sürede bloglardan büyük kurumsal web sitelerine kadar geniş yelpazede yaygınlaşmıştır.

Google Analytics Ne İşe Yarar ?

“Google Analytics” ile sitenizin kullanıcı istatistiklerini ayrıntılı olarak takip edebilirsiniz. Bu hizmeti kullanmak için ücretsiz üye olup gerekli kodları sayfalarınıza yerleştirmek yeterlidir.

Google Analytics kullanıcıların sitenizin adresini nasıl bulduğunu, sitenizde nasıl gezindiğini ve ziyaretçilerin daha iyi bir deneyim sahibi olmaları için neler yapabileceğinizi gösterir. Yaptığınız SEO çalışmalarının size geri dönüşü hakkında bilgi sahibi olmanız açısından çok önemli kaynaklardan birisidir.

Siteniz hangi sıklıkla ziyaret edilmiş , hangi anahtar kelimeye ait arama sonucuna tıklandığında sitenize
ulaşılmış , sitenizin hangi sayfası daha çok tıklanıyor , hangi sayfada daha çok vakit geçiriliyor , bu ve bunun gibi tüm sorulara Analytics ile yanıt bulabilir , elde ettiğiniz bilgiler sayesinde SEO çalışmalarınızın başarı kat sayısını arttırabilirsiniz.

Analytics ile ;

Sitenizdeki etkin kullanıcıları , sayfa görüntülenme sayısını , hemen çıkma oranını , en çok ziyaretçinin nereden geldiğini vb. görebilirsiniz.

Google Analytics Ekran Görüntüsü

Google Analytics Ekran Görüntüsü

 


1 yorum

Isı Haritası ve Tıklama Haritası Nedir - Seo ve İlişkili Konulara Dair · Mayıs 19, 2018 9:13 am tarihinde

[…] Google Analytics […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir